• logo

  Máchův kraj

  Máchův kraj se nachází v jihozápadní části Libereckého kraje, svým jižním okrajem, kterým je Kokořínsko, zasahuje do Středočeského kraje. Na východě sahá až k Českému Dubu, pak podél toku Jizery přes Mnichovo Hradiště, Bakov nad Jizerou, Mladou Boleslav až ke Krnsku. Jižní hranicí je Kokořínsko, jihozápadní hranici tvoří říčka Liběchovka od Liběchova do Zakšína, západ je ohraničen Úštěkem a Verneřicemi. Severní hranice vede údolím řeky Ploučnice až k Osečné.

   

   

  více
 • logo

  Máchův kraj

   

  Srdcem Máchova kraje jsou Doksy s Máchovým jezerem, a Dubá, která je východiskem do úžasné krajinné oblasti Dubské Švýcarsko a Kokořínsko. Gotický královský hrad Bezděz na východě tvoří spolu se zříceninou Starého Bernštejna na západě, zámkem Houskou na jihu a Ralskem na severu neodmyslitelnou dominantu Máchova kraje.Od 1. září 2014 se Máchův kraj stal součástí CHKO Kokořínsko - Máchův kraj

   

  více
 • logo

  Máchův kraj

  Zavítejte do cykloturistického ráje!!

  Máchův kraj je také typický svými přírodními památkami a množstvím turistických i cyklistických tras, které Vás zavedou na různá zajímavá místa v tomto kraji. Naleznete zde nepřeberné množství jednoduchých výletů pro rodiny s dětmi či staršími lidmi, na své si zde ale přijdou i milovníci náročných tras. Neváhejte a navšivte Doksy a okolí, nebudete litovat!!

  více
uploads/akce doksy/logo.png

Pozvánka na členskou schůzi Svazku obcí Máchův kraj

Předseda Svazku obcí Máchův kraj zve na schůzi členských obcí, která se bude konat v úterý 12. června 2018 od 9:00 hod. v zasedací místnosti MěÚ Doksy.

11.06.2018 Více
uploads/Aktuality/Secret.jpg

Vydejte se za pověstmi Máchova kraje!

Poznej tajemná místa romantického a pekelného Máchova kraje. Vytvoř si svou knížku plnou pověstí a příběhů. Nová sběratelská edice Secret book - pověsti z regionu nyní na pultech informačních center Máchova kraje!

10.05.2018 Více
uploads/Aktuality/otvírání.png

Pojďte s námi otevřít sezonu na Máchově jezeře!

Tradiční zahájení letní sezony na Máchově jezeře proběhne letos v sobotu 19. května od 13 do 18 hod na hlavní pláži Máchova jezera v Doksech. Tento rok ve znamení vodníků a vodnic! Čekají na vás soutěže, atrakce, divadlo, Milan Drobný a kapela Nadrobno a kapela O5 a Radeček a zábavný Barevný den firmy Ekokom.

10.05.2018 Více
uploads/clanky/Logo_bioodpad.jpg

PŘEDCHÁZENÍ VZNIKU BIO ODPADU

Projekt Předcházení vzniku biologicky rozložitelných odpadů v Máchově kraji je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudružnosti v rámci operačního programu Životní prostředí.

11.12.2017 Více
uploads/clanky/pohled-ze-Spící-p.-e1284991708618.jpg

Za bizarními skalními útvary

Nabízíme Vám výlet do míst, kam se před rokem 1990 nesmělo, ačkoliv se jedná o jeden z nejromantičtějších koutů v okolí. Jsou to Polomené hory s Hradčanskými stěnami, oblast mezi Máchovým jezerem, údolím řeky Ploučnice...

26.03.2016 Více
uploads/clanky/holanske-rybniky.jpg

Na kole Máchovi v patách po stopách zaniklých hradů

Středně obtížný výlet nás vede po málo frekventovaných asfaltových silničkách III. třídy malebnou krajinou Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko. Na trase se budeme kochat romantickými výhledy, obdivovat lidovou architekturu ...

26.03.2016 Více

Nenechte si ujít

KALENDÁŘ AKCÍ

OBDOBÍ

DRUH AKCE