• logo

  Máchův kraj

  Máchův kraj se nachází v jihozápadní části Libereckého kraje, svým jižním okrajem, kterým je Kokořínsko, zasahuje do Středočeského kraje. Na východě sahá až k Českému Dubu, pak podél toku Jizery přes Mnichovo Hradiště, Bakov nad Jizerou, Mladou Boleslav až ke Krnsku. Jižní hranicí je Kokořínsko, jihozápadní hranici tvoří říčka Liběchovka od Liběchova do Zakšína, západ je ohraničen Úštěkem a Verneřicemi. Severní hranice vede údolím řeky Ploučnice až k Osečné.

   

   

  více
 • logo

  Máchův kraj

   

  Srdcem Máchova kraje jsou Doksy s Máchovým jezerem, a Dubá, která je východiskem do úžasné krajinné oblasti Dubské Švýcarsko a Kokořínsko. Gotický královský hrad Bezděz na východě tvoří spolu se zříceninou Starého Bernštejna na západě, zámkem Houskou na jihu a Ralskem na severu neodmyslitelnou dominantu Máchova kraje.Od 1. září 2014 se Máchův kraj stal součástí CHKO Kokořínsko - Máchův kraj

   

  více
 • logo

  Máchův kraj

  Zavítejte do cykloturistického ráje!!

  Máchův kraj je také typický svými přírodními památkami a množstvím turistických i cyklistických tras, které Vás zavedou na různá zajímavá místa v tomto kraji. Naleznete zde nepřeberné množství jednoduchých výletů pro rodiny s dětmi či staršími lidmi, na své si zde ale přijdou i milovníci náročných tras. Neváhejte a navšivte Doksy a okolí, nebudete litovat!!

  více
uploads/clanky/výlety/cyklovýlety/valdštejnsko/IMG_0354.jpg

NA VALDŠTEJNSKO KE GRANÁTNÍKŮM

Doksy - Mariánská cesta - Bezděz - Valdštejnsko - Pankrác - Okna - Doksy Vybrali jsme pro Vás výlet, který vede nedotčenou přírodou hlubokými lesy na místa s krásnými a ojedinělými výhledy. Celý okruh není náročný a je možné absolvovat jej na trekingových kolech.

14.07.2016 Více
uploads/clanky/výlety/cyklovýlety/Mácháč/Máchovo jezero_2014_10_19_15_výřez.jpg

Cyklovýlet okolo Máchova jezera

Nenáročný výlet cca 15 km, kdy objedete celé Máchovo jezero

14.07.2016 Více
uploads/clanky/výlety/cyklovýlety/spící panna/Spící panna.jpg

Za spící pannou

Doksy - Staré Splavy (kolem jezera) - Provodínské kameny - Provodín - Staré Splavy - Doksy Nabízíme Vám nenáročný ale hezký výlet na sever od Doks, který je možno absolvovat i na cestovním kole.

24.06.2016 Více
uploads/clanky/výlety/cyklovýlety/psí kostely/sejmout0005.jpg

Na kole přes Psí kostely

Doksy-Staré Splavy (kolem jezera)-Senná Brána-Skalní brána-Psí kostely-Hradčany-Břehyně-Doksy Nabízíme Vám výlet do míst, kam se ještě donedávna nesmělo, ačkoliv se jedná o jeden z nejromantičtějších koutů v okolí. Jsou to Polomené hory s Hradčanskými stěnami, oblast mezi Máchovým jezerem, údolím řeky Ploučnice a silnicí Hradčany - Břehyně. Výlet je možné absolvovat s trekingovými koly. Jen jeden úsek v délce 3 km je sjízdný pouze na horských kolech.

11.05.2016 Více
uploads/clanky/výlety/cyklovýlety/houska/Houska.jpg

Na kole na Housku a Vrátenskou rozhlednu

Doksy - Tachov - Blatce - Houska - Vrátenská hora - Nosálov - Pankrác - Okna - Obora - Doksy Ačkoli je tento výlet poněkud delší, není příliš náročný a vede romantickou krajinou s krásnými výhledy. Doporučujeme trekingové, případně horské kolo.

11.05.2016 Více

Nenechte si ujít

KALENDÁŘ AKCÍ

OBDOBÍ

DRUH AKCE