Masopustní rej v Máchově kraji nextweek

Masopustní rej v Máchově kraji

uploads/akce doksy/2019/karneval.jpg

OKENSKÝ MASOPUST

Srdečně zveme všechny občany na tradiční masopustní průvod v Oknech, v sobotu 9. února od 13:00 hod. Těšit se můžete na vystoupení kejklířů a šermířské skupiny Golemhej. Sladké pohoštění během průvodu, zabijačkové pochoutky, svařáček, slivovička, vše bude připraveno pro maškary i ostatní občany. Na závěr vyhodnocení nejlepších maškar v dospělých i dětských kategoriích.

http://obecokna.cz

 

LOBEČSKÝ MASOPUST

Lobečský masopust propukne v sobotu 16. února 2019 od 11 hodin. Vymýšlejte masky na průvod maškar, který opět projde vsí se zastávkami u sousedů v pivovaru i na zámku.

http://lobec.cz

 

MASOPUST U MÁCHOVA JEZERA

Tradiční Dokský a Starosplavský masopust se bude konat v sobotu 16. února 2019. Sraz masek je opět naplánován v 10:00 hod. na náměstí Republiky, odkud se průvod vydá Komenského ulicí, středem města, kolem centrálního parkoviště po Jarmilině stezce až do Starých Splavů před hasičskou zbrojnici. Loňská účast masek byla rekordní. Máte už připravenou svou masku?

Masopustník, kobyly, chudaři, medvěd i s medvědářem budou v 10:00 hod. připraveni před radnicí na náměstí Republiky.

Všechny masky mají nárok na občerstvení, které připravují hostitelé na trase průvodu. Na ty nejmenší navíc čeká v cíli malé překvapení. Těšit se můžete na stánkový prodej všeho dobrého a osvěžujícího, či kulturně unavujícího. Také na veselou hudbu celou cestu do Starých Splavů i na místě.

www.kulturadoksy.cz

 

DUBSKÝ MASOPUST

V sobotu 23. února ve 14:00 hod. vypukne v Dubé na náměstí masopustní rej. Průvod městem za účasti bubeníků z Tam Tam Orchestra, soutěže a zábava pro malé i dospělé či zabíjačkové speciality, to vše na vás čeká v Dubé!

www.mestoduba.cz

 

MASOPUST NA VÍSECKÉ RYCHTĚ

Masopust na Vísecké rychtě v Kravařích se letos uskuteční v sobotu 2. března od 10:00 do 16:00 hod. Na programu je masopustí průvod, pohádka pro děti a nebude chybět ani pohřbívání basy! Řemeslný jarmark, masopustní muzika, řeznické speciality, žertovné hry a tvůrčí dílničky pro děti i bohaté domácí občerstvení, to vše nebude chybět!

www.muzeumcl.cz

 

MASOPUST V BĚLÉ POD BEZDĚZEM

Průvod masopustních masek vyrazí od budovy Městských kulturních zařízení na Masarykově náměstí v sobotu 2. března ve 14:00 hod. V jeho čele se objeví zcela jistě tzv. „Divadelní Polívkova jízda“, chůďáci, kobyla a řada vašich jistě originálních masek. Do kroku bude vyhrávat, jako pokaždé Bělský dechový orchestr pod taktovkou kapelníka Václava Hašlara.

Cesta bude již jako tradičně mířit k budově radnice, kde bude procesí masek žádat volný průchod městem. Po jeho udělení z rukou starosty vyrazí na cestu k České bráně, parkovišti u firmy ATMOS, aby skončil v sále Sokolovny, kde na všechny zúčastněné čeká taneční zábava, vyhlášení masek a vůbec veselé hemžení na sále.

www.mkzbela.cz

 

MASOPUST OBCE BRNIŠTĚ

Masopust v obci Brniště proběhne v sobotu 2. března. Přípravy na masopustní průvod započnou v dopoledních hodinách v Ekocentru, kde si budete moci vytvořit vlastní masopustní masku. V odpoledních hodinách započne masopustní průvod obcí. Těšit se můžete na kulturní program i zabíjačkové hody. Nebude chybět ani zábava pro děti a večerní Maškarní bál pro dospělé.

http://brniste.cz   

 

ZÁKUPSKÝ MASOPUST

V sobotu 2. března vypukne XI. Zákupský masopust s jarmarkem spojený se soutěží v pojídání plněných knedlíků, v hodu polenem a kládou, masopustním veselím i průvodem a vyhlášením nejlepší masky. Současně proběhne v Eduard Held Muzeu výstava masopustních masek a figurín.

www.zakupy.cz

04.02.2019
Věrka Spilková