Máchův kraj oficiální značkou turistického regionu nextweek

Máchův kraj oficiální značkou turistického regionu

Nově vzniklá agentura cestovního ruchu Máchův kraj – destinační management, z. s. reaguje na potřeby a potenciál regionu a bude lákat turisty do borových lesů, na skály a písečné pláže, adrenalinové zážitky, romantiku nebo nespočet způsobů, jak prožít dovolenou plnou zážitků v oblasti od České Lípy po Kokořínsko.

uploads/Aktuality/Bezděz slunečnice.jpg

Vzhledem k zániku sdružení Českolipsko, jehož úkolem bylo starat se o rozvoj cestovního ruchu ve velké oblasti od hranic s Německem na severu až k městu Mšeno na jihu, vznikl nový spolek s názvem Máchův kraj – destinační management, jehož cílem je propagace a rozvoj cestovního ruchu na území od České Lípy směrem na jih. Značka Máchův kraj je již řadu let používána pro zeměpisné určení mikroregionu, který zahrnuje Máchovo jezero a široké okolí, tedy kraj, kde vznikla například nejznámější báseň romantického básníka a poutníka K. H. Máchy.
                Máchův kraj chce své území rozšířit a pojmout území Kokořínska, jehož skalní útvary, krásná údolí a malebné vesničky tvoří překrásnou vstupní bránu Máchova kraje. Společnou snahou všech členů spolku budou společné marketingové a projektové aktivity, které povedou k prezentaci a rozvoji turistické oblasti. Jedním z hlavních vodítek je koncepce agentury Czech Tourism, která přišla v únoru letošního roku s tzv. kategorizací a certifikací turistických destinací. Máchův kraj má za cíl stát se certifikovanou oblastní destinací, která za podmínky splnění mnoha kritérií dostane na úroveň úspěšných značek jako Český ráj nebo Krkonoše.
                Jednou z hlavní myšlenek je propojení veřejné správy, tedy obcí a měst, se soukromým a neziskovým sektorem se zájmy v cestovním ruchu. Podnikatelé, firmy, sdružení a další organizace mají možnost stát se členy spolku Máchův kraj a podílet se společně na budování vize, cílů a strategických plánů pro zvelebování krajiny a tvorbu atraktivní turistické nabídky. Máchův kraj chce být značkou a destinací, která díky své aktivitě dosáhne na dotace z programu ministerstva na podporu cestovního ruchu a zároveň bude fungujícím partnerem oběma krajům, do kterých svým územím bude zasahovat.
                Máchův kraj je známý především díky své krásné přírodě a je zde mnoho míst a aktivit, které spousta turistů ještě nezná. Je to krajina plná zážitků a o nich bude značka Máchova kraje.

Výhody členství ve spolku destinace Máchův kraj:
- jednotná marketingová prezentace a aktivity
- značka velkého a známého regionu
- rozšířené možnosti rozvoje, prezentace a found-risingu
- možnost žádostí o dotace v rámci programu ministerstva
- finanční podpora z Krajů
- využití síly společné nabídky

Chcete se stát členy Máchova kraje? Chcete více informací?
www.machuvkraj.cz
Kontaktní osoba:
Petr Hozák
email: hozak@doksy.com
tel.: 775 383 878

  

 

05.03.2019
Věrka Spilková