Kulturní léto v Doksech nextweek

Kulturní léto v Doksech

Jestli se bojíte, že při návštěvě Máchova jezera strávíte večer u stolku hraním Člověče nezlob se nebo Prší, tak na to zapomeňte! Ať už přijedete kdykoliv, určitě si budete moci vybrat z velké nabídky kulturních akcí. Hudební festivaly, slavnosti, letní kino, divadlo nebo třeba vinobraní! Kulturní léto startuje už na začátku července!

uploads/Aktuality/kulturni_leto_web.jpg

6. července se na zámku odehraje již 4. ročník rodinného hudebního multižánrového festivalu amatérských kapel Rock’sy Doksy. Kdo si sebou vezme deku, určitě neprohloupí. Spolu s vychlazeným točeným „limonádou“ , grilovanou krkovičkou nebo klobásou, se zámkem na pozadí a zajisté krásným počasím je to parádní páteční večer.

Folkový večer pro všechny milovníky klidné kytarové muziky v sobotu 14. července v zámeckém parku. Těšit se můžete na Pepu Štrosse, kytaristu, baviče a písničkáře.

Divadlo pod širým nebem v úterý 17. července při západu slunce. Těšte se na populární komedii Don Quijote de la Ancha v podání brněnského divadla v režisérském zpracování Bolka Polívky.

Festival Rozmarné léto zaplní pláž Klůček v sobotu 21. července, kdy se pláž promění v divadelní scénu pro nejmenší a hudební scénu, kde vystoupí zvučná jména jako Voxel, Žlutý Pes, Jaroslav Uhlíř nebo Tomáš Klus. Celý festival je ve stylu slavného muzikálu Pomáda!

Jezerní královnu můžete přivítat v přístavu ve Starých Splavech, kde se poslední červencovou sobotu odehraje tradiční Starosplavská pouť. A to pouť v pravém slova smyslu. Od pouťových atrakcí, labutě na jezeře i ve vzduchu, po provazolezce, loutkové divadlo nebo orchestr v parku.

4. ročník rockového festivalu Zadarmofest se odehraje na pláži Klůček přímo na břehu Máchova jezera, takže se po tanečku před pódiem můžete klidně vykoupat. Vstupné je dle názvu festivalu opět zcela zdarma a vy si tak můžete užít pláž, hudbu, grilování, stanování a letní pohodu na jednom místě. První srpnová sobota 4. 8. 2018 patří rockové muzice na Mácháči.

18. srpna na náměstí Republiky proběhnou Městské slavnosti. Nebude chybět velký jarmark, rukodělné dílničky, divadelní scéna a hudební scéna, kde se můžete těšit na finalistu soutěže superstar Martina Haricha, Bonus orchestr, rock and rollovou show a večer zakončí nestárnoucími hity skupina Olympic revival. V zámeckém parku bude připravená velká hra pro děti s názvem Cesta kolem světa a děti si užijí i skákací a nafukovací atrakce.

Předposlední víkend prázdnin bude tradičně patřit největšímu beach open air festivalu taneční hudby v Čechách – festivalu Mácháč 2018, kde se hned na několik pódiích vystřídají přední DJs taneční hudby. Mezi headlinery patří Armin van Buuren (NL) a Hardwell (NL) a další zahraniční hvězdy po boku předních českých DJs jako Enrique nebo Matamar.

V neděli 2. září zavítejte k Máchovu jezeru tentokrát za vínem na hotel Port, který pořádá již tradiční Vinobraní u Máchova jezera spojené se zábavným dnem pro děti. Přijďte ochutnat burčák a odvezte si lahvinku dobrého vína z vinařství Chateau Valtice.

LETNÍ KINO

Co si však nesmíte nechat ujít je promítání letního kina. To se uskuteční při pěkném počasí primárně každou neděli v zámeckém parku v Doksech. V plánu však je promítání i na pláži Máchova jezera při západu slunce, a to chcete zažít. Romantika level 10!

Jsme připraveni! Těšíme se na vás u Máchova jezera.

Stáhněte si KULTURNÍ LÉTO

15.06.2018
Věrka Spilková